Šahtjor Soligorsk

Mesto Salihorsk, Belarus
 
Prvenstvo: Belorusija - 1. Liga
Osnovana 1961
Menadžer Oleg Kubarev
Stadion Shakhtsyor (Kapacitet: 5000)
Utakmice - Šahtjor Soligorsk
Sastav
Br: Ime
1. Vladimir Bushma Golman
44. Denis Sadovski Golman
70. Yuri Tsygalko Golman
73. Ivan Karadjov Golman
- Ihnat Dastanka Golman
- Pavel Sherbachenya Golman
3. Sergey Matvejchik Bek
5. Aleksey Yanushkevich Bek
18. Pavel Rybak Bek
20. Vyacheslav Krivulets Bek
22. Daniel Zlatkov Bek
24. Artyom Rapeika Bek
- Maksim Bordachev Bek
- Denis Dubovski Bek
- Andrei Pilipovets Bek
Br: Ime
7. Edgar Olekhnovich Vezni
8. Aleksandr Selyava Vezni
9. Ilia Aleksievich Vezni
14. Ljuban Crepulja Vezni
23. Yuri Kovalev Vezni
- Aleksei Klemyatich Vezni
- Max Ebong Vezni
- Valery Senko Vezni
11. Drazen Bagaric Napadač
15. Denis Laptev Napadač
17. Pyry Soiri Napadač
99. Vitali Lisakovich Napadač
- Tomislav Kis Napadač
- Yevgeny Bal Napadač
Novosti
16/01/2013 » Sergey Matvejchik je prešao iz - Gomelj u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
04/01/2013 » Nikolai Kashevski je prešao u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
09/08/2012 » Oficijalno: Kirill Vergeichik je prešao u ekipu - Torpedo Žodino na pozajmici
25/07/2012 » Aleksandr Alumona je prešao iz - Šahtjor Soligorsk u ekipu - Gomelj na slobodnom transferu
02/04/2012 » Viktor Sokol je prešao u ekipu - Dinamo Brest na slobodnom transferu
01/01/2012 » Nikolai Yanush je prešao iz - Dinamo Brest u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
01/01/2012 » Oficijalno: Šahtjor Soligorsk donosi - Andrey Tsevan za sumu od 40 000 evra
04/08/2011 » Aleksandr Lebedev je prešao iz - Dinamo Brest u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
 

1. Liga: 2017
-

NoEkipa
U
GR
B
1. BATE Borisov BATE Borisov
30
+42
68
2. Dinamo Minsk Dinamo Minsk
30
+31
68
3. Šahtjor Soligorsk Šahtjor Soligorsk
30
+30
65
4. Dinamo Brest Dinamo Brest
30
+21
51
5. Torpedo Žodino Torpedo Žodino
30
+16
51
6. Neman Grodno Neman Grodno
30
+10
49
7. Slutsk Slutsk
30
-4
44
8. Vitebsk Vitebsk
30
-3
43
9. Gorodeja Gorodeja
30
+2
38
10. Gomelj Gomelj
30
-1
35
11. Isloč Isloč
30
-19
27
12. Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev
30
-21
26
13. Krumkachy Minsk Krumkachy Minsk
30
-21
25
14. Minsk Minsk
30
-20
23
15. Slavija Mozir Slavija Mozir
30
-24
20
16. Naftan Naftan
30
-39
13