Šahtjor Soligorsk

Mesto Salihorsk, Belarus
 
Prvenstvo: Belorusija - 1. Liga
Osnovana 1961
Menadžer Oleg Kubarev
Stadion Shakhtsyor (Kapacitet: 5000)
Utakmice - Šahtjor Soligorsk
Sastav
Br: Ime
1. Vladimir Bushma Golman
44. Denis Sadovski Golman
70. Yuri Tsygalko Golman
73. Ivan Karadjov Golman
- Ihnat Dastanka Golman
- Pavel Sherbachenya Golman
3. Sergey Matvejchik Bek
5. Aleksey Yanushkevich Bek
18. Pavel Rybak Bek
20. Vyacheslav Krivulets Bek
22. Daniel Zlatkov Bek
24. Artyom Rapeika Bek
- Maksim Bordachev Bek
- Denis Dubovski Bek
- Andrei Pilipovets Bek
Br: Ime
7. Edgar Olekhnovich Vezni
8. Aleksandr Selyava Vezni
9. Ilia Aleksievich Vezni
14. Ljuban Crepulja Vezni
23. Yuri Kovalev Vezni
- Aleksei Klemyatich Vezni
- Max Ebong Vezni
- Valery Senko Vezni
11. Drazen Bagaric Napadač
15. Denis Laptev Napadač
17. Pyry Soiri Napadač
99. Vitali Lisakovich Napadač
- Tomislav Kis Napadač
- Yevgeny Bal Napadač
Novosti
16/01/2013 » Sergey Matvejchik je prešao iz - Gomelj u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
04/01/2013 » Nikolai Kashevski je prešao u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
09/08/2012 » Oficijalno: Kirill Vergeichik je prešao u ekipu - Torpedo Žodino na pozajmici
25/07/2012 » Aleksandr Alumona je prešao iz - Šahtjor Soligorsk u ekipu - Gomelj na slobodnom transferu
02/04/2012 » Viktor Sokol je prešao u ekipu - Dinamo Brest na slobodnom transferu
01/01/2012 » Nikolai Yanush je prešao iz - Dinamo Brest u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
01/01/2012 » Oficijalno: Šahtjor Soligorsk donosi - Andrey Tsevan za sumu od 40 000 evra
04/08/2011 » Aleksandr Lebedev je prešao iz - Dinamo Brest u ekipu - Šahtjor Soligorsk na slobodnom transferu
 

1. Liga: 2017
-

NoEkipa
U
GR
B
1. Šahtjor Soligorsk Šahtjor Soligorsk
25
+27
56
2. Dinamo Minsk Dinamo Minsk
25
+21
55
3. BATE Borisov BATE Borisov
25
+27
54
4. Torpedo Žodino Torpedo Žodino
25
+16
44
5. Slutsk Slutsk
25
+8
43
6. Neman Grodno Neman Grodno
25
+8
40
7. Dinamo Brest Dinamo Brest
25
+13
38
8. Vitebsk Vitebsk
25
+1
37
9. Gorodeja Gorodeja
25
-1
31
10. Gomelj Gomelj
25
0
28
11. Krumkachy Minsk Krumkachy Minsk
25
-15
22
12. Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev
25
-19
22
13. Minsk Minsk
25
-16
21
14. Slavija Mozir Slavija Mozir
25
-18
19
15. Isloč Isloč
25
-21
15
16. Naftan Naftan
25
-31
9